Prijavite se na e-novosti

Upoznat sam s pravilima o zaštiti privatnosti .
Već ste se prijavili na Medisovih novosti i želite popraviti svoje podatke ili odjaviti pretplatu? Uredi svoj profil ili izbriši račun.
Kod parodontalne bolesti ili takozvane bolesti parodontalnih tkiva riječ je o upali desni, potpornih struktura i kosti oko zuba.
Zdrave su desni čvrste i elastične, svijetlo ružičaste boje, ne krvare i nisu bolne. Prvi znak da nešto nije u redu sigurno su intenzivno crvene, bolne i nabrekle desni koje na dodir mogu krvariti. Istodobno se javlja i zadah. To su prvi znaci parodontalne bolesti zvane gingivitis.
Tako je. Upalni proces kod kojega se na kontaktu desni i zuba oblikuju plitki parodontalni džepovi zovemo gingivitis. U parodontalnim džepovima nakuplja se i zadržava sve više bakterija.
Kod napredovale bolesti šteta je gotovo nepopravljiva. Propadaju naime sva tkiva koja drže zub u čeljusti. Džepovi su duboki više od 6 mm i krvare, hranjenje je otežano, neprestano je prisutan zadah i općenito se ne osjećamo najbolje. Zubi su zbog pomaka desni prividno prilično produženi, klimaju se i na kraju ispadaju.
S vremenom neliječena upala desni može napredovati u takozvani parodontitis. Budući da bakterije načinju desni, parodontalni džepovi postaju sve dublji, u njima ima mjesta za sve više bakterija. Gingivitis je upalni proces, a parodontitis je destruktivni, odnosno uništavajući proces. Bolest naime napreduje u dubinu i uzrokuje postupno propadanje parodontalnih tkiva, kao što su vezivno tkivo, zubni cement i konačno potporna kost, čija je zadaća da zub bude čvrsto smješten u čeljusti.
Naravno, proces upale i krvarenja desni možemo zaustaviti i parodontalna tkiva mogu se sasvim izliječiti. Stoga je važno odmah poduzeti mjere.
Najugroženiji su dijabetičari, stariji ljudi, pušači, žene u menopauzi, trudnice, adolescenti i svi koji su često izloženi stresu.
Na prvome je mjestu nesumnjivo redovita i pravilna higijena usne šupljine. Osim zubi potrebno je redovito čišćenje međuzubnih prostora, jezika, protetskih nadomjestaka i prostora ispod njih. Nikako ne smijemo zaboraviti redovite preglede kod zubara, koji će nam osim odgovarajućega liječenja eventualnih parodontalnih bolesti uvijek moći dati savjet o pravilnoj higijeni usne šupljine. Sami se moramo pobrinuti za zdravu prehranu i dovoljno kretanja, izbjegavati pušenje te općenito živjeti zdravo i što manje stresno.
Hijaluronska kiselina prirodan je sastojak različitih dijelova našega tijela, a nalazi se u staklovini oka, hrskavici, koži i desnima. Tamo ima posebnu ulogu. Zbog svojih izuzetnih svojstava djeluje protuupalno, antiinfektivno, a istodobno obnavlja tkiva, pospješuje zacjeljivanje i smanjuje otekline. A budući da je hijaluronska kiselina glavni sastojak Gengigela, takvo je i djelovanje, odnosno uloga tog inovativnog proizvoda.
Gengigel je učinkovita pomoć za:
Gel sadrži najvišu koncentraciju hijaluronske kiseline, zato ga preporučujemo kod akutnih stanja te gingivitisa i parodontitisa.
Sprej je zbog svoje praktičnosti primjeren za uporabu izvan kuće, npr. u uredu ili autu. Također nam olakšava nanos na teže pristupačnim mjestima ili na bolnim dijelovima u usnoj šupljini.
Gengigel otopina namijenjena je za preventivnu njegu usne šupljine i može se upotrebljavati kao dio svakodnevne higijene usne šupljine. Također je primjerena za sve koji imaju tegobe s nadraženim desnima zbog zubnih proteza ili aparata.
Gengigel gel čistim prstom nanesite na oboljelo mjesto i blago ga utrljajte u desni.
Sprej poprskajte na oboljelo mjesto jedan do dva puta.
Gengigel otopina: u priloženu čašicu ulijete preporučenu količinu otopine, 1 do 2 minute njome ispirite usnu šupljinu te potom ispljunite.
Sve oblike Gengigela treba nanositi 3 do 5 puta na dan barem 3–4 tjedna, odnosno dok ne nestanu svi simptomi parodontalne bolesti.
Gengigel ne sadrži šećer, već ksilitol, prirodni nadomjestak šećera, koji ne izaziva karijes.
Budući da je hijaluronska kiselina prirodan sastojak naših desni, Gengigel je posve siguran za upotrebu i ne uzrokuje nikakve neugodnosti ako ga slučajno progutate. Gengigel se ne apsorbira u organizam i zato manje progutane količine napuštaju tijelo istim putem kao hrana.
Budući da je siguran, Gengigel je primjeren i za trudnice, dojilje i djecu. Ne sadrži šećer pa je pogodan i za dijabetičare.
Za djecu do šeste godine života dostupan je prilagođeni oblik Gengigela: Gengigel Prvi zubići. Nakon šeste godine preporučujemo upotrebu Gengigel gela, spreja i otopine.
Da, Gengigel Prvi zubići namijenjen je dojenčadi kod nicanja prvih zubića i sasvim je siguran za upotrebu.
Ne, Gengigel Prvi zubići ne sadrži alkohol. Također ne sadrži bojila i konzervanse.
Proizvod ima ugodan okus i nije štetan ako se proguta.